MKRPA Gorlice

Świetlica GCK - ul. Pod Lodownią

Świetlica GCK Pod Lodownią 12

38-300 Gorlice

tel.: (18) 352 40 74

e-mail: swietlica.podlodownia@gck.gorlice.pl

Świetlicę prowadzi instruktor GCK - Katarzyna Grochowska.

 

W roku szkolnym świetlica jest czynna:

W okresie wakacji  i ferii zimowych  godziny pracy ulegają zmianie i są dostosowane  do planu  pracy.

Od 2004 do chwili obecnej działa pod patronatem Gorlickiego Centrum Kultury. W założeniach i pracy placówka łączy koncepcję kreatywnego spędzania czasu wolnego z funkcja opiekuńczo-wychowawczą oraz szeroko pojętymi działaniami profilaktycznymi. Współpracuje z  Zarządem Osiedla nr 6, Domem Polsko-Słowackim, Filią Miejskiej Biblioteki Publicznej na Zawodziu.  Zgodnie z założeniem Gorlickiego Centrum Kultury, świetlica podejmuje działania otwierające młode pokolenia na sztukę, tradycję i kulturę regionu, kraju i świata. Placówka tworzy i realizuje programy profilaktyczne w ramach współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dużym powodzeniem cieszą się letnie wycieczki, rajdy, konkursy, gry plenerowe, wyjazdy na basen, plenery i warsztaty plastyczne, uczestnictwo  w seansach filmowych  oraz spektaklach teatralnych. Wakacje, to również czas poznawania naszego miasta w ramach cyklicznych wędrówek pt. „Gorlickimi uliczkami”. Wychowankowie świetlicy włączają się w akcje propagujące zdrowy tryb życia - „Sportowy Turniej Miast i Gmin”.

W czasie ferii zimowych dzieci i młodzież  uczestniczą w kuligach, rajdach na nartach biegowych, w ofercie znajdują się  konkursy sportowe i zabawy karnawałowe. Ponadto dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc w odrabianiu zadań domowych.

            Świetlica funkcjonuje w oparciu o założenie, że w każdym dziecku drzemie jakieś talent, dlatego dzieci próbują swoich sił w plastyce, śpiewie, tańcu i zajęciach teatralnych. Instruktor dba również o rozwój intelektualny, proponuje ciekawe filmy, zachęca do lektury, rozwija wyobraźnię.

Świetlica OK3M na Osiedlu Pod Lodownią na stałe wpisała się w pejzaż kulturalny tego środowiska. Świadczy o tym dzienna frekwencja oraz zainteresowanie rodziców, którzy wraz z dziećmi chętnie uczestniczą w proponowanych formach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie fot.1

    fot.1