Świetlica GCK - ul. Krasińskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Świetlica GCK ul. Krasińskiego 3

38-300 Gorlice

tel.: 512 488 464

e-mail: swietlica.krasinskiego@gck.gorlice.pl

Świetlicę prowadzi instruktorka Gorlickiego Centrum Kultury Agnieszka Brągiel.

 

  • W roku szkolnym świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 17.00.
  • W okresie wakacji („Akcja Lato”) i ferii zimowych („Akcja Zima”) świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00. W okresach tych godziny pracy mogą ulegać zmianie, ponieważ są dostosowane do prowadzonych wówczas rajdów, wycieczek, spacerów po Gorlicach śladami znanych gorlickich osobistości, ognisk, kuligów, balów karnawałowych.
  • Średnia dzienna frekwencja korzystających ze świetlicy to 8-15 osób (liczba ta zwiększa się w czasie organizowania dodatkowych wydarzeń).
  • Wiek uczestników zajęć świetlicowych wynosi od 6 do 16 lat.
  • Wyposażenie świetlicy: komputer z dostępem do Internetu, telewizor, gry playstation, stół do tenisa stołowego, stół do „piłkarzyków”, gry planszowe, sprzęt sportowy, chusta Klanza.

Do świetlicy uczęszczają dzieci z ulicy Konopnickiej, Słowackiego, Norwida, Bieckiej, Krasińskiego i Ogrodowej. Oprócz codziennych zajęć świetlicowych: zabawy plastyczne, zabawy stolikowe, korzystanie z komputera, gry planszowe, tenis stołowy, szachy,  dwa razy w miesiącu prowadzony jest dzień turniejów, gier i konkursów, raz w miesiącu zawody sportowe na boisku szkolnym, na placu przed świetlicą lub w Parku Miejskim. W ramach „Akcji Lato” (okres wakacyjny) organizowane są: wycieczki, rajdy, ogniska, wyjścia na basen, rozgrywki sportowe, spacery po mieście i okolicach, gry, konkursy, zabawy, imprezy plenerowe. W czasie „Akcji Zima” (okres ferii zimowych) organizujemy: kuligi, wyjazdy na narty, zjazdy saneczkowe, budowle śnieżne, bale karnawałowe, dyskoteki, konkursy zimowe.

Świetlica organizuję również obchody Dnia Dziecka, Dnia Mamy, Dnia Babci
i Dziadka,
Mikołajki także Gorlickie Dni na Rzecz Trzeźwości, uczestniczy w Sportowym turnieju miast i  gmin.

Świetlica stwarza właściwe i odpowiednie zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci
i młodzieży poprzez organizowanie różnego rodzaju zajęć. W świetlicy przeprowadzane są rozmowy z dziećmi na tematy uzależnień, przemocy, zdrowego stylu życia i zapobiegania postawom niewłaściwym i agresywnym. Dzieci uczęszczające na świetlice mają także możliwość obcowania z lokalną kulturą poprzez udział w wystawach w Galerii „Muzeum Dworów Karwacjanów
i Gładyszów”, udział w koncertach organizowanych przez Gorlickie Centrum Kultury oraz wyjściach do Muzeum Regionalnego w Gorlicach.

 

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie fot.1

    fot.1